برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

usa

کار در آمریکا

کار در آمریکا در مقایسه با سایر کشور های اروپایی سخت تر بوده و دریافت ویزای کاری نیازمند داشتن رزومه بسیار قوی است. با این حال سختی پیدا کردن کار در آمریکا برای رشته های فنی و مهندسی مخصوصا در حوزه ی کامپیوتر و آی تی به مراتب آسان تر از سایر رشته ها می باشد. به طور کلی کار در امریکا با شرایط ویژه ای همراه بوده که پیش از اقدام برای مهاجرت کاری بهتر است از یک مشاور لوکال و محلی ساکن در آمریکا برای پیش بردن پرونده خود استفاده کنید.

در ادامه به نگارش تیم MIE درباره شرایط کار در آمریکا برای ایرانیان و مشاغل مهاجر پذیر این کشور خواهید خواند. در صورت وجود هرگونه ابهام پیشنهاد می کنیم با تماس با مشاورین ملک پور به صورت رایگان از خدمات مشاوره موسسه بهره مند شوید.

آنچه در این نوشتار می خوانید

شرایط عمومی کار در آمریکا برای ایرانیان

کار در آمریکا برای بسیاری از افراد و متقاضیان به عنوان یک روش مهاجرتی ایده آل محسوب می شود. از این رو افراد زیادی قصد دارند با آماده سازی شرایط خود اقدام به مهاجرت و دریافت ویزای کاری آمریکا نمایند. مردم بسیاری از کشورهای مختلف با آداب و رسوم متفاوت قصد دارند با جستجوی کار در ایالات متحده آمریکا با نکات و نحوه ورود خود به این کشور آشنا شوند که قبل از هر چیز به بررسی نکات مهم در آمریکا خواهیم پرداخت. آمریکا یک جمهوری فدرال متشکل از 50 ایالت، یک منطقه فدرال، 5 سرزمین خودمختار و مجموعه از جزایر پراکنده است که مجموعا دارای مساحتی معادل 9.8 میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 325 میلیون نفر می باشد. آمریکا به عنوان چهارمین کشور دنیا از لحاظ وسعت و سومین کشور دنیا از لحاظ جمعیت می باشد. اقتصاد ایالات متحده آمریکا یک اقتصاد فرا صنعتی و عظیم است که در فعالیت های خدماتی دارای عملکردی بی نظیر است که در زمینه اقتصاد دانش بنیان جز سرآمد های دنیا محسوب می شود.

همین طور آمریکا از لحاظ تولید دارنده رتبه دوم در جهان می باشد. اما متقاضیان مهاجرت به آمریکا باید در نظر داشته باشند که برای کار در آمریکا می توانند از طریق انواع ویزاهای کار اقدام به مهاجرت نمایند. البته باید در نظر داشت که بسته به نوع کار افراد می توانند با ویزاهای متفاوت کاری وارد آمریکا شده و به کار مشغول شوند.

کار در آمریکا و نرخ بیکاری در آمریکا

نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده کارکنانی که در آن کشور به دنبال کار می باشند، اما کار مورد نظر در آنان هنوز پیدا نشده و همچنین افرادی که بنا بر مسائل جسمی که دارند می باشد. برای درک بهتر از نرخ بیکاری در آمریکا می توانید تغییرات آن را در سال های اخیر در نمودار زیر را مشاهده کنید:

نمودار-نرخ-بیکاری-آمریکا

میانگین درصد بیکاری در آمریکا 5.97 درصد در سال های 1960 الی 2018 می باشد. برای درک بهتر از شرایط و نرخ بیکاری در آمریکا می توانید در نمودار زیر میزان مشارکت نیروی کار را مشاهده نمایید.

نمودار

در این نمودار میزان مشارکت نیروی کار به نسبت جمعیت که شامل افراد با سنین بالای 15 سال در نظر گرفته شده است که توانسته اند از نظر شرایط کاری در اقتصاد آمریکا فعال باشند. در حالی که شاخص جهانی برای ایالات متحده از سال 1990 تا 2048 میانگین نرخ مشارکت نیروی کار را 646. درصد اعلام کرده است.

کار در آمریکا و ویزای کاری آمریکا

ویزای کار آمریکا بسته به نوع کار و شرایط کاری و مدت زمان کار در آمریکا و بسته به نوع کار متفاوت است که البته برای اخذ ویزا کار آمریکا سه شرط اصلی حاکم می باشد. این شروط عبارتند از:

 • کسب پیشنهاد کاری در آمریکا
 • کارفرما باید برای استخدام نیروی خارجی توسط اداره مهاجرت نیازی به تقاضانامه تائید شده می باشد
 • تائیدیه کارگر که توسط کارفرمایان که باید از طرف ما درخواست می گردد

برخی از متقاضیانی که قصد اخذ ویزای کار آمریکا را دارند باید اثبات نمایند که کارمندان و افراد ماهر کافی در آمریکا که در آن منطقه جغرافیایی که قادر، مایل و یا واجد شرایط برای کار می باشند وجود ندارند تا بتونند از طریق دریافت ویزا اقدام به مهاجرت کاری نمایند.

 • انواع ویزای کار آمریکا:
ویزای EB-1 این ویزا برای افراد و کارگران ماهر با توانایی های خارق العاده در علومی همچون هنر، تجارت، ورزش، محققان و پژوهشگران برجسته و یا برخی از مدیران ارشد می باشد، تعریف شده است. افرادی که دارای تحصیلات برجسته می باشند و از توانایی های بالا برخوردار هستند در اولویت خواهند بود.
ویزای EB-2 این ویزا برای افراد حرفه ای که دارای تحصیلات عالی می باشند که دارای توانایی های استثنایی که در راستای منافع ملی کشور بتوانند کار کنند، تعیین شده است.
ویزای EB-3 این ویزا می تواند به دو گروه تعلق بگیرد:
گروه اول کارگران ماهر، کارکنان و یا متخصصان مشخص شده هستند. افرادی که حداقل دارای 2 سال سابقه کاری می باشند و مدارک تحصیلی خود را از  دانشگاه های معتبر دریافت کرده اند.
گروه دوم متقاضیانی که تخصص خاص و مدرک تحصیلی و زبان ندارند. این افراد می توانند برای مشاغل سطح پایینی همچون تمیزکاری منزل و باغبانی اقدام نمایند و از این طریق برای خود و خانوادشان گرین کارت دریافت کنند. فیزیک بدنی خوب برای انجام کار و دانستن زبان انگلیسی برای مکالمه، از شرایط این نوع ویزا می باشد.
ویزای EB-4 مهاجرانی که به عنوان مبلغین دین و مذهب، کارمندان جی 4 سازمان بین المللی و پزشکان خاص قصد ورود و کار در آمریکا را دارند تعیین شده است.
ویزای EB-5 این نوع ویزا برای سرمایه گذاران خارجی که قصد راه اندازی یک کسب و کار غعال در آمریکا را دارند، تعریف شده است و افراد می بایست حداقل 1 میلیون دلار آمریکا در مناطق مشخص و به طور هدفمند اقدام به ایجادیک شرکت تجاری نمایند. متقاضیان برای استفاده از این ویزا حتما باید 10 موقعیت شغلی برای کارمندان آمریکایی ایجاد کنند.
ویزای H1-B در این نوع ویزاها به شرکت های آمریکایی اجازه داده می شود که نیروهای متخصص و ماهر را در شرکت خود استخدام نمایند، که برای این موضوع باید کارفرمایان آمریکایی با بررسی شرایط افراد متخصص و اثبات نمودن این موضوع که هیچ شهروند آمریکایی نتوانسته در این حیطه کاری ورود کند اقدام به استخدام این افراد نمایند که برای این امر نیاز است برای افراد خارجی دعوت نامه ارسال شود. در ابتدای امر این ویزا به مدت 3 سال اعتبار دارد و در صورت تمدید قرار داد کاری، افراد می توانند این ویزا را تا شش سال تمدید نمایند. از شرایط لازم برای دریافت این ویزا می توان به مدارک تحصیلی با درجات عالی و مدارک معتبر آموزشی در مهارت های خاص اشاره نمود.
ویزای H2-A این نوع ویزا جهت کار کشاورزی در آمریکا تعریف شده است. این ویزا به کارگران و کشاورزان برخی کشورها که جهت کار در مزارع و یا شرکت های وابسته مشغول به فعالیت می باشند این اجازه داده می شود که بتوانند به صورت فصلی وارد کشور آمریکا شودند و در بازه زمانی مشخص مشغول به فعالیت کشاورزی گردند. این ویزا نیاز به داشتن کارفرما دارد و افراد برای دریافت این ویزا اثبات نمایند که پس از اتمام اعتبار ویزا قصد بازگشت به کشور خود را دارند. آمریکا برای اعطای این ویزا کشورهای را در لیست های مذکور قرار داده است و افراد واجد شرایط صرفاً از کشورهای موجود در لیست اداره مهاجرت می تواند اقدام به دریافت ویزا نمایند. شایان ذکر است که کارگران و کشاورزان ایرانی در لیست کشورهای ذکر شد قرار ندارند.
ویزای H2-B این ویزا برای مشاغل غیر از کشاورزی که به طور موقت و فصلی می باشد، تعریف شده است. اما مشاغل مورد نظر برای دریافت این ویزا عبارتند از هتلداری، ساخت و ساز، تعمیر و نگهداری، کار درکشتی های کروز، کار در استراحت گاه ها و پارک ها، کار در پیست اسکی، کار در زمین گلف، کار در رستوران ها و کافه ها. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که شرایط و محدودیت هایی از سمت اداره مهاجرت آمریکا برای شهروندان دیگر کشورها در نظر گرفته شده است.

در رابطه با کار در آمریکا نکته دیگری که وجود دارد، امکان کاریابی پس از پایان تحصیلات در آمریکا است. در حالت معمول تنها 2 ماه پس از تحصیل، فرد فرصت کاریابی دارد. این در حالیست که پس از تحصیل در آلمان این زمان 18 ماه است.

کار در آمریکا و بررسی ویزای همراه

به طور کلی می توان گفت افرادی که برای کار در آمریکا از طریق ویزای کار اقدام می کنند می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه داشته باشند. در زمانی که متقاضیان برای ویزای همراه اقدام می کنند و همسر و فرزندان وابسته وارد خاک آمریکا می شوند از آن لحظه به بعد فرزندان می توانند در مدارس شرکت کنند اما همسر متقاضی تنها اجازه همراهی دارد و با این مجوز به ایشان اجازه کار داده نمی شود. اما با این حال استثتنائاتی وجود دارد که همراهان می توانند بعد از ورود به خاک آمریکا درخواست ویزای کار نمایند که در صورت تائید اداره مهاجرت و اداره کار، همراهان بتوانند در آمریکا مشغول به فعالیت شوند. برای درخواست ویزای همراه متقاضیان باید دقت داشته باشند که اگر از زمان ازدواج آنان با همسر خود نگذشنه باشد می بایست از طریق ویزای K-3 اقدام کنند.

کار در امریکا برای ایرانیان

کار در آمریکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا

برای اخذ ویزای کار آمریکا و کار در آمریکا داشتن شرایط و ارائه مدارکی الزامیست که در این بخش به معرفی آنها خواهیم پرداخت. این مدارک می بایست دقیق و درست باشند تا آفیسر را ترغیب به صدور ویزا نمایند. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آمریکا به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورتی که بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • ارائه اصل مدارک هویتی به همراه ترجمه آن
 • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات به علاوه ترجمه آن که باید به تائیدیه وزارت امور خارجه و دادگستری رسیده باشد
 • پر کردن فرم مورد نظر بر اساس در خواست نوع ویزا
 • ارائه عکس 3*4
 • متقاضیان می بایست پیشنهاد شغلی خود را در پرونده خود درج کنند
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه
 • ارائه نامه پزشکی
 • ارائه تمام مدارک و سوابق کاری به همراه ترجمه آن

حقوق مشاغل مختلف در امریکا

بسیاری از افراد برای کار در آمریکا علاقه مند به بررسی میزان حقوق در رشته های خود می باشند که موسسه ملک پور سعی کرده تعدادی از رشته های تحصیلی با درآمد های میانگین را در سال 2021 به شما عزیزان معرفی کند. آمریکا همواره به دلیل فعال بودن در بخش صنعت و به دلیل صادرات بالا جز کشورهای محسوب می شود که کارکنان از درآمد و حقوق بالایی برخوردار می باشند که در ادامه می توانید در جدول زیر مطالعه و مشاهده نمایید:

 

مشاغل دستمزد ساعتی میانگین دستمزد سالانه
مشاغل مدیریتی 58.44 دلار 121.560 دلار
مدیر فروش 59.72 دلار 140.320 دلار
مهندس نفت 65.95 دلار 156.370 دلار
مدیر مالی 61.53 دلار 146.830 دلار
دیگر مشاغل مدیریتی 43.33 دلار 100.900 دلار
کشاورزان 32.67 دلار 79.940 دلار
مدیران ساخت و ساز 44.89 دلار 103.11 دلار
مهندس معمار 67.67 دلار 148.90 دلار
مدیران خدمات پزشکی و بهداشتی 47.95 دلار 113.730 دلار
ورزشکاران 31.75 دلار 90.930 دلار
مدیران املاک 28.05 دلار 71.730 دلار
مشاغل رایانه ای 41.50 دلار 91.480 دلار
برنامه نویسان کامپیوتر 40.52 دلار 89.580 دلار
توسعه دهندگان نرم افزار 49.82 دلار 108.080 دلار
ریاضیدانان 48.99 دلار 104.870 دلار
نقشه برداران 35.20 دلار 80.300 دلار
مهندسان زیست پزشکی 42.57دلار 95.090 دلار
مهندس شیمی 50.44 دلار 114.470 دلار
مهندس عمران 41.65 دلار 93.735 دلار
مهندس برق 46.46 دلار 101.600 دلار

لیست مشاغل مورد نیاز آمریکا

از مسائل مهمی که می بایست هنگام مهاجرت به آمریکا به آن توجه داشت، بررسی بهترین رشته ها برای مهاجرت به امریکا و لیست مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد چراکه شما در صورتی می توانید موفق به کار در آمریکا شوید که حرفه و شغل شما مورد نیاز این کشور باشد. با توجه به افزایش جمعیت ایالات متحده به صورت روز افزون و بر اساس گزارش های جدید از طریق سایت های کاریابی، رشته های مراقبت پزشکی، رشته های پزشکی و پیراپزشکی در صدر لیست مشاغل مورد نظر و به طبع بهترین رشته ها برای مهاجرت به امریکا قرار دارند. شایان ذکر است که حقوق و دستمزد در این رشته کاملا بسته به تحصیلات افراد تعیین می گردد. همانطور که مستحضر می باشید، نرخ بیکاری در آمریکا زیر 4 درصد می باشد از این رو بسیاری از کارفرمایان توانسته اند با افراد بسیاری که به دنبال شغل می باشند در موقعیت های مناسب قرار داده اند. در این قسمت از نوشتار بهترین رشته ها برای مهاجرت به امریکا را که طی پنج سال از بهترین شرایط شغلی بهره برده اند با بالاترین و کمترین دستمزد و حقوق خدمتتان اعلام می نماییم.

Application software developer حقوق متوسط به صورت سالانه: 101790 دلار چشم انداز رشد تا سال 2024: 31 درصد
Medical services manager حقوق متوسط به صورت سالانه: 98350 دلار چشم انداز رشد تا سال 2024: 20 درصد
Registered nurse حقوق متوسط به صورت سالانه: 70000 دلار چشم انداز رشد تا سال 2024: 15 درصد
Medical technologist حقوق متوسط به صورت سالانه: 51770 دلار چشم انداز رشد تا سال 2024: 14 درصد
Construcrion laborer حقوق متوسط به صورت سالانه: 34350 دلار چشم انداز رشد تا سال 2024: 12 درصد
Nursing assistant حقوق متوسط به صورت سالانه: 70000 دلار چشم انداز رشد تا سال 2024: 11 درصد
Home health aide حقوق متوسط به صورت سالانه: 34350 دلار چشم انداز رشد تا سال 2024: 47 درصد

کاریابی در آمریکا

متقاضیان می توانند برای کار در آمریکا و نحوه کاریابی در آمریکا با مطالعه موارد زیر آشنا شوند. برای این امر افراد می توانند مشاغل مورد علاقه خود را در سایت های کاریابی بررسی نمایند و بعد از آن می توانند رزومه خود و اسناد خود را در USAJOBS بارگذاری کنند. سپس کارفرمایان و صاحبان مشاغل رزومه متقاضیان را در پایگاه های مورد نظر مشاهده می نمایند و پس از تائید رزومه و تکمیل نمودن فرآیند لازم درخواست خود را مبنی بر شغل مورد نظر به دولت آمریکا اعلام کنند. بنابراین فرآیند درخواست کار و نحوه کاریابی در آمریکا عبارتند از:

 • باید یک حساب کاربری در USAJOBS ایجاد نمایید و برای هر شغل مورد نظر خود حساب کاربری خود را تکمیل کنید. افراد می توانند رزومه خود را در حساب کاربری خود ذخیره نمایند و آن را به طور خودکار در اختیار صاحبان کار در آمریکا قرار دهند
 • حال پس از ایجاد حساب کاربری می توانید مشغول به جستجوی کار شوید. در این قسمت افراد می توانند با توجه به شرایط خود از فیلتر هایی همچون مکان مورد نظر برای کار، میزان درآمد و حقوق و شرایط و برنامه های کاری در شرکت مورد نظر بررسی کنید
 • در صورتی که شغل مورد علاقه خود را دریابید، می توانید اعلامیه مورد نظر را به طور کلی بررسی نمایید و شرایط خود را با شرایط مورد نیاز در اعلامیه بسنجید و در صورت واجد شرایط بودن می توانید مدارک مورد نیاز را برای کارفرمایان ارسال کنند
 • برای این امر می توانید نحوه اعمال درخواست را از اعلامیه شغلی مطالعه کنید و برای شروع در خواست خود را اعلام نمایید. حائز اهمیت است که متقاضیان می توانند طی مراحل اعلام شده اطلاعات خود را مرور، ویرایش، حذف و به روز رسانی نمایند
 • پس از آماده نمودن تمام مراحل می توانند در خواست خود را به شرکت مورد نظر و یا موسسه کاریابی مورد نظر ارسال کنند. علاوه بر آن ممکن است سایر مراحل از سمت موسسات کاریابی همانند تکمیل پرسش نامه و یا بارگذاری اسناد اضافی راهنمایی شوند

باید توجه داشته باشید مدت زمان درخواست شغل مورد نظر بستگی به شرایط شرکت و اعلام نیاز از سمت صاحبان کار دارد. متقاضیان پس از تکمیل درخواست خود، یک تائیدیه (نامه الکترونیکی) توسط موسسه کاریابی دریافت می کنند که در صورت تائید از سمت کارفرما مراحل قانونی برای دریافت ویزا انجام خواهد شد.

کار در آمریکا و مؤسسات کاریابی در آمریکا

بسیاری از متقاضیان می توانند جهت کار در آمریکا به موسسات کاریابی در این کشور از طریق پل های ارتباطی در فضای مجازی و یا به صورت حضوری مراجعه نمایند، چرا که یکی از روش های دستیابی به یک شغل مناسب اقدام از طریق کاریابی ها در کشور مقصد می باشد. خوشبختانه می توان گفت موسسات کاریابی بسیاری در نقاط مختلف آمریکا (در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا) وجود دارند که شما متقاضیان می توانید به راحتی هر چه تمام تر و با بررسی شرایط به کار مورد نظر خود دست یابید. در این بخش از نوشتار برخی از موسسات کاریابی در آمریکا اشاره کرده ایم تا شما متقاضیان گرامی بتوانید  مقدمات کاری خود را به راحتی فراهم آورید.

 • موسسه کاریابی APPLEONE

موسسه کاریابی APPLEONE درشهر لس آنجلس آمریکا واقع شده است که در ادامه ادرس این موسسه کاریابی را می توانید مشاهده نمایید.

Address: ۷۲۵ S Figueroa St #1600, Los Angeles, CA 90017, USA

همین طور شماره تماس موسسه کاریابی اپل وان در آمریکا:

Phone: +۱ ۲۱۳-۸۹۲-۰۲۳۴

وب سایت موسسه کاریابی اپل وان در آمریکا:

www.appleone.com

در ادامه باید اشاره کرد که موسسه کاریابی اپل وان  در سال ۱۹۶۴ در آمریکا تاسیس شده است که افراد بسیاری با توانایی های مختلف می توانند جهت دستیابی به اهداف خود  از این موسسه راهنمایی و کمک دریافت کنند.

 • موسسه کاریابی jobspring partner

آدرس  موسسه کاریابی  jobspring partner:

10990 Wilshire Blvd. Suite 200 Los Angeles, CA 90024

10 South LaSalle Street  Suite 1350

Chicago, IL 60603185 Dartmouth St Suite 1111 Boston, MA 02116

Wilshire boulvard

همین طور شماره تماس موسسه کاریابی  jobspring partner عبارت است از:

(۶۱۷) ۲۶۷-۷۳۰۰

(۳۱۲) ۷۳۹-۱۳۰۰

(۳۱۰) ۹۹۶-۰۲۰۰

وبسایت این موسسه کاریابی www.jobspring.com می باشد.

 • موسسه کاریابی national event staffing

موسسه کاریابی national event staffing واقع شده در ایالت کالیفرنیا و در شهر لس انجلس می باشد که در بخش سرویس های بیزینس فعالیت می کند.

آدرس موسسه کاریابی national event staffing در آمریکا:

sunset boulevard 230

همین طور شماره تماس با موسسه کاریابی  national event staffing ۵۶۵۹۹۳۹-۸۶۶ می باشد.

سایت رسمی موسسه کاریابی national event staffing:

www.nationaleventstaffing.com

کار در آمریکا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آمریکا

همانطور که پیشتر اعلام کردیم، برخی از متقاضیان می توانند از طریق انواع ویزاهای کار در آمریکا وارد این کشور شده و مشغول به فعالیت شوند. اما در این بین بسیاری از متقاضیان می باشند که علاقه مند هستند از طریق کار در آمریکا بتوانند از طریق تمدید ویزاهای کاری خود درخواست خود را مبنی بر کسب اقامت و تابعیت در آمریکا به سرانجام برسانند. به همین دلیل باید توجه داشته باشید که کدام یک از افراد از طریق کار در آمریکا واجد شرایط دریافت اقامت دائم در آمریکا می باشند. لازم به ذکر است تمامی افرادی که از طریق زیر شاخه های ویزای EB-3 & EB-4 EB-5  EB-1 & EB-2 & اقدام به مهاجرت کاری به آمریکا می کنند واجد شرایط دریافت اقامت دائم در آمریکا خواهند بود.

علاوه بر آن افراد و متقاضیانی که تمایل دارند از روند عادی تبدیل به شهروند آمریکایی شوند می بایست حداقل 5 سال از اقامت دائم آنان گذشته باشد که بتوانند درخواست اخذ پاسپورت آمریکا را به اداره مهاجرت آمریکا تسلیم نمایند.

کار در آمریکا و سخن پایانی

کار در آمریکا و شرایط آن در این نوشتار مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. کار در آمریکا همواره یکی از گزینه های ایده آل جهت مهاجرت به این کشور می باشد. همانطور که پیشتر اعلام گردید، آمریکا به دلیل صنعتی بودن و توسعه و افزایش در میزان تولید خالص و ناخالص به صورت سالیانه در کشور خود توانسته یک اقتصاد فعال را پیش رو گیرد . این امر سبب گردیده سالیانه مهاجران بسیاری علاقه مند به بررسی روش های و طرق های مهاجرت به آمریکا باشند. سعی گردید در این نوشتار به تمامی سوالات شما عزیزن پاسخ دهیم و شرایط کار در آمریکا، میزان نرخ بیکاری در این کشور، نحوه کاریابی در آمریکا و موسسات کاریابی در آمریکا را خدمتتان بیان کنیم. فلذا شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی و بررسی شرایط خود جهت کار در قاره آمریکا با کارشناسان مجرب موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همینطور شما عزیزان می توانید در انتهای این مقاله در قسمت دیدگاه، نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایید و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید.
درباره نویسنده