برای استفاده از تخفیفات ویژه موسسه MIE کلیک کنید

مهاجرت به آلمان
مهاجرت به اتریش
مهاجرت به فرانسه
مهاجرت به روسیه
مهاجرت به دانمارک
مهاجرت به سوئد
مهاجرت به سوئیس
مهاجرت به فنلاند
مهاجرت به هلند
مهاجرت به نروژ
مهاجرت به انگلستان
مهاجرت به آمریکا
مهاجرت به کانادا
مهاجرت به استرالیا
مهاجرت به نیوزلند
مهاجرت به مجارستان
مهاجرت به جمهوری چک
مهاجرت به قبرس
مهاجرت به سنگاپور
مهاجرت به ترکیه
تحصیل در آلمان
تحصیل در اتریش
تحصیل در فرانسه
تحصیل در روسیه
تحصیل در دانمارک
تحصیل در سوئد
تحصیل در سوئیس
تحصیل در فنلاند
تحصیل در هلند
تحصیل در نروژ
تحصیل در انگلستان
تحصیل در آمریکا
تحصیل در کانادا
تحصیل در استرالیا
تحصیل در نیوزلند
تحصیل در مجارستان
تحصیل در جمهوری چک
تحصیل در قبرس
تحصیل در سنگاپور
تحصیل در ترکیه
ویزای کار آلمان
ویزای کار اتریش
ویزای کار فرانسه
ویزای کار روسیه
ویزای کار دانمارک
ویزای کار سوئد
ویزای کار سوئیس
ویزای کار فنلاند
ویزای کار هلند
ویزای کار نروژ
ویزای کار انگلستان
ویزای کار آمریکا
ویزای کار کانادا
ویزای کار استرالیا
ویزای کار نیوزلند
ویزای کار مجارستان
ویزای کار جمهوری چک
ویزای کار قبرس
ویزای کار سنگاپور
ویزای کار ترکیه
سرمایه گذاری در آلمان
سرمایه گذاری در اتریش
سرمایه گذاری در فرانسه
سرمایه گذاری در روسیه
سرمایه گذاری در دانمارک
سرمایه گذاری در سوئد
سرمایه گذاری در سوئیس
سرمایه گذاری در فنلاند
سرمایه گذاری در هلند
سرمایه گذاری در نروژ
سرمایه گذاری در انگلستان
سرمایه گذاری در آمریکا
سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در استرالیا
سرمایه گذاری در نیوزلند
سرمایه گذاری در مجارستان
سرمایه گذاری در پرتغال
سرمایه گذاری در قبرس
سرمایه گذاری در سنگاپور
سرمایه گذاری در ترکیه
/

ویزای کاری سنگاپور

سنگاپور جزء کشورهای ثروتمند و مدرن آسیایی است، به همین دلیل برخی از افراد تصمیم به مهاجرت به این کشور از طریق کار دارند. اتباع بیگانه برای کار در کشور سنگاپور باید ویزای کار سنگاپور را کسب نمایند. اما پیش از اینکه برای اخذ ویزای کار سنگاپور هزینه های مالی و زمانی صرف کنید باید به این پرسش پاسخ داد که آیا سنگاپور کشور مناسبی برای مهاجرت کاری است؟ برای اینکه پاسخ این پرسش را بیابید باید ابتدا با قوانین اخذ ویزای کار سنگاپور آشنا شوید و اطلاعات اولیه در زمینه بازار کار سنگاپور و مشاغل مورد نیاز این کشور را بشناسید. با ادامه این نوشتار همراه شوید و همه اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید. برای دریافت مشاوره رایگان نیز می توانید با کارشناسان مؤسسه MIE تماس بگیرید و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

آنچه در این نوشتار می خوانید

شرایط عمومی اخذ ویزای کار سنگاپور

به منظور کار در بسیاری از کشورها، داشتن پیشنهاد کاری و یا job offer الزامیست. البته کشورهایی مانند اتریش، آلمان و آفریقای جنوبی علاوه بر این راه، راهی به نام ویزای جستجوی کار و یا job seeker  نیز برای ورود به کشورشان به منظور جستجوی کار در این کشورها به منظور افزایش شانس کاریابی به مدتی معین را در نظر گرفته اند. برای اخذ ویزای کار سنگاپور نیز شما باید ابتدا پیشنهاد کار داشته باشید. به منظور اخذ اقامت دائم از طریق کار در سنگاپور، می بایست چند سال در این کشور به کار پرداخته و سپس در صورت داشتن شرایطی اقدام به درخواست اقامت و تابعیت کشور سنگاپور نمود. زبان رسمی این کشور شامل زبان های انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل می باشند، بنابراین برای یافتن کار در کشور سنگاپور باید به یکی از این زبان ها تسلط ها داشته باشید. در ادامه به شرایط کار در سنگاپور و اخذ ویزای کار سنگاپور خواهیم پرداخت.

گام-به-گام-تا-کار-در-خارج-از-کشور

دولت سنگاپور به منظور تشویق نیروهای کار خارجی به کار در این کشور، چند نوع ویزای کار سنگاپور در نظر گرفته است تا اقشار مختلف کارگران و متخصصان بتوانند بسته به مهارت و سطح تحصیلاتشان بعنوان نیروی کار در این کشور مشغول به کار شوند. کار در سنگاپور نیازمند داشتن پیشنهاد کاری بوده و حداکثر سن مورد پذیرش برای کار و اخذ ویزای کار سنگاپور 50 سال می باشد.

کارگران برای اخذ ویزای کار سنگاپور به سه دسته تقسیم بندی می شوند که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت:

 1. کارگران غیر ماهر و نیمه ماهر
 2. کارگران ماهر
 3. متخصصان، مدیران و کارفرمایان

ویزاهای کار در سنگاپور بنا به اعلام سایت منابع رسمی دولت سنگاپور، بسته به نوع مهارت و مدرک تحصیلی کارگران به چند نوع متفاوت تقسیم بندی می شوند که به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

 • ویزای کار E یا EP:

ویزای کار سنگاپور ویژه نیروی کار ماهر و صاحبان مشاغل که کاری با حداقل حقوق بیش از 3000 دلار به آنها پیشنهاد شده و دارای مدرک تحصیلی معتبر از بهترین دانشگاه های کشور خود باشند. مدت اعتبار این ویزا بین یک تا دو سال بوده و نیاز به تمدید خواهد داشت.

 • ویزای کارآفرینان

این ویزا ویژه افراد دارای سرمایه و بدون مدرک تحصیلی می باشد که بر طبق آن، صاحبان و مالکان شرکت ها در کشور خود جهت تاسیس نمایندگی شرکت در سنگاپور، و همچنین افراد متقاضی تاسیس شرکت و کسب و کار نوپا که دارای سرمایه مورد نیاز بوده و تاکنون شرکتی را به ثبت نرسانده اند می توانند اقدام به درخواست این ویزا کنند.

 • ویزای استخدام شخصی یا خویش فرمایی (PEP)

ویزای کار سنگاپور ویژه ایجاد کسب و کار بدون نیاز به داشتن کارفرما، با نام PEP شناخته شده است. این ویزا برای آن دسته از افرادی پیشنهاد می شود که به تغییر شغل و تنوع شغلی بدون دردسر علاقه مند هستند، چرا که بزرگترین مزیت این ویزا، امکان تغییر شغل بدون نیاز به تغییر ویزا از سوی متقاضی می باشد. هرچند دارنده این ویزا اجازه راه اندازی شرکت خود را نخواهد داشت که به نوبه خود، مهمترین عیب این ویزا محسوب می شود.

 • ویزای S

ویزای نیروی کار ماهر خارجی یا ویزای مهارت سنگاپور ویژه کارشناسان فنی سطح متوسط با نام ویزای S شناخته می شود. متقاضیان اخذ ویزای کار سنگاپور از نوع S، می بایست پیشنهاد کاری با حداقل حقوق 2000 دلار از کارفرمای سنگاپوری داشته باشند. از سایر شرایط اخذ این ویزا می توان به داشتن دیپلم فنی و یا سابقه کاری مرتبط و همچنین مدارک فنی و حرفه ای مرتبط اشاره نمود.

 • ویزای متفرقه یا تایپ M

این نوع ویزا، ویژه افرادی است که قصد انجام پروژه های کاری کوتاه مدت در کشور سنگاپور را دارند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار سنگاپور

به منظور اخذ ویزای کار سنگاپور، نیاز به ارائه مدارک و داشتن شرایطی خواهد بود تا پس از طی فرآیند اداری، فرد موفق به اخذ این ویزا شده و مهاجرت کاری به کشور سنگاپور داشته باشد. کشور سنگاپور کشورهای جهان را به دو سطح طبقه بندی کرده است که در ذیل به آنها اشاره خواهیم نمود.

 

 • کشورهای سطح اول

ارمنستان ، آذربایجان ، بلاروس ، کره شمالی ، گرجستان ، هند ، قزاقستان ، قرقیزستان ، مولداوی، جمهوری خلق چین ، روسیه ، تاجیکستان، ترکمنستان ، اوکراین ، ازبکستان ، هنگ کنگ، ماکائو.

 • کشورهای سطح دوم

افغانستان ، الجزایر ، بنگلادش ، مصر ، ایران ، عراق ، اردن ، کوزوو ، لبنان ، لیبی ، مالی، مراکش، نیجریه ، پاکستان، عربستان‌سعودی ، سومالی ، سودان ، سوریه ، تونس و یمن

همانطور که مشاهده نمودید، ایران جزو کشورهای سطح دو قرار دارد و نیازمند ارائه مدارک متفاوتی از کشورهای سطح اول می باشد. شهروندان کشورهای موسوم به سطح دوم که قصد اخذ ویزای کار سنگاپور و مهاجرت کاری به این کشور را دارند، می بایست پس از اخذ پیشنهاد کاری و عقد قرارداد کاری، اقدام به ارائه مدارکی به منظور اخذ ویزای کار در سنگاپور نمایند.

به منظور اخذ مجوز کار در سنگاپور، متقاضی موظف به ارائه مدارک زیر برای دریافت این ویزا می باشد:

 • فرم تمکیل شده 14A
 • فرم تکمیل شده V39A
 • عکس پاسپورتی
  • گرفته شده در 3 ماه اخیر
 • اصل پاسپورت به همراه کپی
  • دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 • بلیط رفت و برگشت به سنگاپور
 • پرداخت 30 دلار بعنوان هزینه درخواست ویزا
 • قرارداد کاری
 • کپی مدارک اثبات محل اسکان
 • کپی پیشینه تجاری متقاضی به همراه جزئیات دقیق ثبت شده در پروفایل تجاری شخص
 • مدارک تحصیلی، در صورت وجود

نکته: تمامی مدارک می بایست به انگلیسی ترجمه شده باشند. همچنین، زمان مورد نیاز برای اخذ ویزا بین 1 تا 2 ماه خواهد بود.

اخذ اقامت دائم و تابعیت سنگاپور از طریق کار

کار در سنگاپور و بسیاری از کشورهای آسیایی دیگر، با شرایط و ضوابط سخت تری منجر به اخذ اقامت و تابعیت در این کشورها خواهد شد. چرا که این کشورها قوانین آزاد و بازی را برای پذیرش مهاجران در نظر نگرفته اند و امکان اخذ اقامت و تابعیت سنگاپور از طریق کار، برخلاف کشورهایی مانند اتریش، آلمان و کانادا به آسانی برای متقاضیان فراهم نخواهد بود.  هرچند این امر غیر ممکن نبوده و با تلاش بیشتر و داشتن شرایط مورد نیاز، امکان پذیر خواهد بود.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت و تابعیت سنگاپور به شرح زیر می باشد:

 • سن بالای 21 سال
 • گذشت 2 سال از اقامت دائم
 • تاییدیه اشتغال به کار
 • مدارک شناسایی شامل عکس و پاسپورت
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • پرداخت هزینه 180 دلار بابت هزینه درخواست ویزا
 • آدرس محل سکونت

 • کارت شناسایی
 • شناسنامه یا گواهی تولد
 • سند ازدواج و شناسنامه فرزندان
 • در صورت متاهل بودن
 • مدارک تحصیلی متقاضی
 • مدارک شغلی متقاضی
 • گواهی پرداخت مالیات

[waveplayer style=”light” ids=”235219,224887,192032,188537″]

با کارشناسان ما تماس بگیرید!

از طریق تماس با ما می توانید مشاوره رایگان اولیه داشته باشید.

مشاغل مورد نیاز کشور سنگاپور

کار در سنگاپور و اخذ ویزای کار سنگاپور نیازمند داشتن اطلاعاتی از مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد. در نتیجه، قبل از دریافت پیشنهاد کاری و عقد قرارداد کار با کارفرمای سنگاپوری، می بایست از فهرست مشاغل مورد نیاز کشور سنگاپور اطلاع داشته باشید تا بتوانید با توجه به رشته تحصیلی و سابقه کاری خود، نسبت به اخذ پیشنهاد کاری مناسب خود و مورد نیاز کشور سنگاپور اقدام نمایید.

فهرست مشاغل مورد نیاز سنگاپور به شرح زیر می باشد.

 • فن آوری اطلاعات (IT)
 • حسابداری و امور مالی
 • پزشکی
 • علوم زیستی

موقعیت های شغلی و نرخ بیکاری در سنگاپور

نرخ بیکاری هر کشور نشانگر میزان شانس برای کاریابی، تعداد موقعیت های شغلی در کشور و بیانگر وضعیت اقتصادی آن کشور است. نرخ بیکاری کشور سنگاپور نسبت به بسیاری از کشورهای آسیایی بسیار پایینتر بوده و در حال حاضر 2.3 در صد می باشد. همچنین میانگین نرخ بیکاری در کشور سنگاپور در طی 10 سال اخیر، 2.5 درصد می باشد. درآمد سالیانه و ماهیانه در سنگاپور نیز در سطح خوبی قرار داشته و بالاتر از میانگین بسیاری از کشورهای آسیایی و جهانی محسوب می شود. در نمودار زیر، نرخ بیکاری سنگاپور نشان داده شده است.

نحوه کاریابی و موسسات کاریابی در سنگاپور

همانطور که اشاره شد، کار در سنگاپور نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای سنگاپوری می باشد. اخذ پیشنهاد کاری نیازمند حضور در این کشور و یا استفاده از راه میانبری به نام موسسات کاریابی می باشد. به این صورت که به جای صرفه هزینه چند برابر و هدر رفت وقت قابل توجه، می توان با موسسات کاریابی سنگاپور مکاتبه نموده و پیشنهاد کاری دریافت نمود. همچنین می توان با جستجو در وبسایت شرکت های مورد نظر، نسبت به ارسال رزومه و درخواست استخدام اقدام نمود. در بخش بعدی به معرفی موسسات معتبر کاریابی بین المللی در سنگاپور خواهیم پرداخت.

تمامی کشورهای مهاجر پذیر جهان دارای موسساتی به نام موسسات کاریابی بین المللی هستند تا بتوانند شرایط استخدام متقاضیان کار در این کشورها را فراهم آورده و به عنوان پلی بین کارجو و کارفرما عمل کنند. از مزایای موسسات کاریابی می توان به عدم نیاز به حضور در کشور مورد نظر برای جست و جوی کار و صرفه جویی در وقت و هزینه متقاضی اشاره نمود. البته کشورهایی مانند آلمان، اتریش و آفریقای جنوبی، ویزایی را به نام ویزای جست و جوی کار به منظور ورود با هدف کاریابی به مدت مشخص به آن کشورها و افزایش شانس کاریابی در نظر گرفته اند که راه مناسبی برای کار و زندگی در کشورهای طراز اول جهان محسوب می شود.

در ادامه به معرفی معتبر ترین موسسات کاریابی بین المللی سنگاپور خواهیم پرداخت:

 • موسسه کاریابی Randstad
 • مؤسسه کاریابی هادسون Hudson
 • مؤسسه کاریابی RobertHalf
 • موسسه کاریابی 3C Synergy
 • موسسه کاریابی Aegis Recruitment
 • موسسه کاریابی American Association Career Resource Centre
 • موسسه کاریابی Career Hub Consultants
 • موسسه کاریابی DP Search
 • موسسه کاریابی Garner International

میزان حقوق در سنگاپور

میزان حقوق در هر کشوری، وابسته به موارد مختلفی مانند نرخ بیکاری، میانگین حقوق در سالیان گذشته در آن کشور و همچنین وضعیت اقتصادی می باشد. در حال حاضر متوسط حقوق میانگین کارگران سنگاپوری، 67152 دلار در سال می باشد. این میزان معادل ماهیانه 5596 دلار حقوق دریافتی برای کار در سنگاپور می باشد. همچنین، نرخ بیکاری سنگاپور در حال حاضر در حدود 2.2 درصد می باشد که بیانگر رشد و شکوفایی بالای اقتصادی و صنعتی این کشور می باشد.

همچنین بر طبق آمارها، متوسط سرانه ناخالص داخلی سالیانه برای کارگران تمام وقت سنگاپوری، به4437 دلار رسیده است که نسبت به سال 2012 رشد 4.6 درصدی داشته است.

پر درآمدترین مشاغل کشور سنگاپور شامل مشاغل زیر می باشند:

شغل میزان حقوق سالیانه به دلار
مهندس نرم افزار 50.316
مدیر بازاریابی 35.203
حسابدار حرفه ای 33.574
مهندس مکانیک 43.296
مدیر اجرایی 68.714

ویدئو های آموزش شرایط کار در خارج از کشور

سخن پایانی

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری سنگاپور و همچنین مهاجرت از طریق کار به این کشور در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد. از آنجا که کار در سنگاپور برای برخی از افراد مبحث جالب توجهی به شمار می رود، بر آن شدیم مسائل مهم در این رابطه را در قالب یک مقاله به نگارش درآوریم تا راهنمای متقاضیان کار در سنگاپور باشد. امیدواریم توانسته باشیم به سوالات شما در باب کار در سنگاپور و اخذ ویزای کار سنگاپور پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با مشاوران مجرب ما تماس حاصل نموده و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در بخش انتهایی مقاله و در قسمت دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.
درباره نویسنده
4.9/5 - (9 امتیاز)

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاکنون 44 دیدگاه ثبت و پاسخ داده شده است
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. رویا گفته:

  من با داشتن مدرک کارشناسی مدیریت امداد سوانح وارشد مدیریت اجرایی وسابقه۱۰ساله تدریس دانشگاهی وعضو تیم درمان فدراسیون بین المللی صلیب سرخ وگذراندن حدود۷۰۰ساعت اموزش تخصصی امداد ونجات وتدریس بیش از ۱۰۰۰ساعت مباحث تخصصی امداد وتجات از چه طریق راحتتر وبا حقوق بیشتر میتونم مهاجرت کاری بگیرم
  معاون اموزشی ومدیر دانشگاه بودن
  یا گواهی های تخصصی امداد ونجات وعضو فدراسیون بودنو…

  پاسخ
  • MIE9 گفته:

   دوست عزیز شما باید بتوانید یک کارفرما پیدا کنید که به شما جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی بدهد تا بتوانید ویزای کاری دریافت کنید

   پاسخ
 2. مرجان گفته:

  سلام وقت بخیر
  میبخشید برای فرستادن رزومه به بعضی کشورا مثلا سنگاپور، یه singa pass میخواد که من نمیدونم چیه. با ویزای کاری که قرارداد و …لازمه فرق داره و fin number میخواد. علت اینکه من ریجکت میشه رزومه هام حتی برای دورکاری هم فکر میکنم همین باشه

  پاسخ
 3. سید تقی گفته:

  سلام احترام خدمت شما چگونه یک کار فرما پیدا نمایم با آنکه آشنای با کسی یا نهادی ندارم اگر شما می‌توانید لطف نموده همکاری نمایید

  پاسخ
  • MIE9 گفته:

   شما میتوانید از طریق سایت ها و موسسات کاریابی به دنبال کارفرما برای دریافت ویزای کاری باشید

   پاسخ
   </